دکوراسیون اتاق خواب کودک با کمترین هزینه

والدینی که می خواهند اتاق کودک خود را تغییر بدهند اما از هزینه های بالای آن هراس دارند، می توانند با چند روش ساده و در نظر گرفتن مسایل نه چندان پیچیده، تا حدی به هدف خود برسند. تعدادی از این موارد در پایین ذکر کرده ایم.

تهیه فهرست از وسایل مورد نیاز

پیش از هر اقدامی بهتر است فهرستی از وسایل موردنیاز تهیه کنید، سپس آنها را اولویت بندی کنید.

از دکوراسیون شلوغ استفاده نکنید. ساده باشید

دومین نکته ای که می تواند هزینه ها را برای داشتن دکوراسیونی زیبا در اتاق کودک کاهش بدهد، صرف نظر از خریداری وسایلی است که بودنشان اهمیتی ندارد و فقط جنبه تزییناتی دارند.

مهم ترین مورد هنگام خریداری وسایل دکوراسیون و چیدمان آنها، امنیت است. نباید هزینه را بر امنیت ترجیح بدهید. اگر لازم باشد آیتمی از فهرست خود را خریداری نکنید اما از اجناس نامناسب و بی کیفیت استفاده نکنید. زیرا به سلامت کودک آسیب می رساند.

به دنبال وسایلی با قیمت مناسب باشید

برای اینکه بتوانید با کمترین هزینه بهترین دکوراسیون را داشته باشید، سعی کنید تا حد امکان هزینه ها را کاهش بدهید. به طور مثال، كودكان به نقاشي و حجم‌سازي علاقه‌مند بسياری دارند. آنها دوست دارند وسايلي را كه در اختيار دارند رنگي كنند یا روی آنها نقاشي بکشند. حتی خط خطی کردن ديوارهای اتاق نیز برایشان لذت بخش است. پس بهتر است جلوی آنها را نگیرید و آنها را از این كار نهي نكنيد. در عوض، فضاي لازم را براي بروز خلاقيت‌هایش فراهم كنيد. براي اين كار مي ‌توانيد يكي از ديوارهاي اتاق کودک را با ورقه‌هاي كاغذي بپوشانید يا روي يك ديوار اتاق كودك،‌ تخته وايت برد بزرگ نصب كنيد. این کار هزینه بسیار کمی دارد اما در عوض باعث خوشحالی کودک می شود. نمای زیبایی نیز دارد. می توانید نقاشی های فرزند خود را روی دیوار ببینید!

برای اتاق کودک باید حتما به کیفیت و جنس وسایل توجه داشته باشید. کودکان موجودات ظریفی هستند و با دنیای اطراف خود و خطرات آن چندان آشنایی ندارند به همین دلیل باید امنیت و کیفیت وسایل کامل و مناسب باشند. هرگز کیفیت را فدای بودجه نکنید. کودکان بیشتر زمان خود را روی زمین می گذرانند بنابراین سعی کنید از قالیچه یا موکت هایی استفاده کنید که برای سلامت بچه مناسب هستند. بچه ها حتی با ساده ترین وسایل همچون شن، گل یا خمیربازی می توانند ساعت ها سرگرم باشند و از بازیشان نیز لذت ببرند. بنابراین می توانید گوشه ای از اتاق را برای این منظور اختصاص دهید. این کار هزینه ای ندارد در عوض کودک شما با هیجان مشغول بازی می شود.

تزیین اتاق کودک ارتباط مستقیمی با روحیه و تربیت شدنش نیز دارد. رنگ ها و شکل های انتخاب در دکوراسیون اتاق می تواند به طور مثال، باعث تحریک بیش فعالی کودک یا حتی کاهش آن بشود. اینکه بدانید کودکان در اتاق های بسیار شلوغ با رنگ های تند و روشن نمی تواند آرامش پیدا کند. باید بدانید که کودک باید در محیطی دنج و آرام استراحت و بازی کند.

برای زیباسازی اتاق کودک می توانید دیوارهای اتاق او را رنگ آمیزی کنید. برای این منظور نیز سعی کنید از رنگ های شاد و گرم استفاده کنید. به طور مثال، رنگ هایی همچون هلویی، کرم یا کاکائویی می تواند برای اتاق کودک مناسب باشد.

بحث زیبایی و دکوراسیون زیبا با خرج های اضافه و غیرکاربردی کاملا فرق دارد. برای زیبایی بخشیدن به اتاق می توانید از عروسک های ساده و زیبایی استفاده کنید که قیمت بالایی نیز ندارند. در عوض نرم، زیبا، ساکت و رنگارنگ هستند و جلوه خوشایندی نیز به اتاق می بخشند.

مجموعه
طراحی داخلی
گردآورنده
بوم آبی - سینا
تاریخ
۱۳۹۰/۱۰/۱۲
 
 
 

وبلاگ های مربوط