طراحی دکوراسیون آشپزخانه با کمترین هزینه

برای تغییر دکوراسیون آشپرخانه لازم نیست هزینه چندانی را متحمل بشوید. با کمترین هزینه نیز می توانید آشپرخانه زیبایی داشته باشید. برای متحول کردن یکی از اصلی ترین بخش های هر خانه، یعنی آشپرخانه باید نکاتی را رعایت کنید که در ادامه آنها را توضیح داده ایم.

داشتن دكوراسيون زیبا و خوشايند كار دشواری نيست. شما نيز مي‌توانيد با انجام روش‌هايي ساده به بهترين نتيجه برسيد.

در وهله نخست باید ریخت و پاش های بی جهت را از فضای آشپزخانه حذف کنید. سازماندهی وسایل لازم در آشپزخانه نخستین گام برای زیباسازی فضای آن است. حتی اگر آشپرخانه زیبایی نیز داشته باشید، با به هم ریخته بودن و قرار نداشتن وسایل در جاهای مناسب و درست خود، فضای آن نازیبا دیده می شود. به اين فكر كنيد كه كجا و چگونه از وسايل و ابزار در آشپزخانه استفاده مي‌ كنيد. وسايل مورد نياز هر قسمت را نزديك همان قسمت قرار دهيد تا هنگام كار، دسترسی آسان تری به وسايل داشته باشید.

می توانید با ساده ترین کارها و به خرج دادن کمی سلیقه، فضایی با طراوت به آشپرخانه ببخشید. به طور مثال، می توانید با یک ظرف یا سبد پر از میوه ها یا سبزیجات تازه یا حتی از گل های تازه و خوش بو محیط آشپرخانه را دلنشین تر کنید. این کار هزینه چندانی برای شما به دنبال ندارد اما از نظر تاثیر گذاری، بسیار موثر است.

در کنار چیدمان درست وسایل برقی و دیگر وسایل موردنیاز آشپرخانه، می توانید با رنگ و بافت مناسب نیز فضا را دلنشین تر کنید. به طور مثال، استفاده از پرده های خوش رنگ و زیبا، رومیزی ها، گلدان های گل، ظرف های زیبا و شکیل و دستمال های رنگی به زیبایی بیشتر آشپزخانه کمک شایانی می کنند.

کابینت ها نیز نقش پررنگی در زیبایی آشپزخانه دارند. اگر بودجه شما کفاف تعویض کابینت ها را نمی دهد، می توانید از برچسب های طرح دار زیبا، دستگیره های ارزان و زیبا یا حتی کشوها استفاده کنید. می توانید درب تعدادی از کابینت ها را بردارید و به جای آن درب شیشه ای بگذارید. داخل کابینت را نورپردازی کنید و ظروف کریستالی زیبا داخل آن قرار دهید. به این ترتیب، فضای آشپرخانه علاوه بر زیبایی کمی هم بازتر و بزرگ تر دیده می شود. استفاده از گلدان های شیشه ای نیز می تواند روی کابینت ها فضای آن را زیباتر کند.

کفپوش آشپزخانه نیز مهم است. می توانید با برچسب های مناسب کف یا حتی رنگ آمیزی کفپوش نیز آشپزخانه خود را زیباتر کنید.

آشپزخانه يكي از قسمت‌ هاي مهم خانه است. در نتیجه رنگ در آشپزخانه نیز اهمیت بسیار دارد. آشپزخانه را می توانید به سلیقه و دلخواه خود و متناسب با وسایلتان رنگ آمیزی کنید. اما باید برای نقاشی دیوارهای آن چند نکته را مورد توجه قرار بدهید. به طور مثال، اگر آشپرخانه کوچکی دارید، از رنگ‌ هاي روشن‌ استفاده كنيد تا فضا بزرگ‌ تر به‌ نظر برسد. بهترین و مناسب ترین رنگ ها برای آشپرخانه، رنگ های گرم همچون زرد، نارنجی، قهوه ای، کرم و ... هستند.

اگر برعکس، آشپزخانه بزرگی دارید و می خواهید کمی كوچك ‌تر به ‌نظر برسد تا فضای گرم و صميمي تری داشته باشد، بهتر است یک یا دو دیوار آشپرخانه را به رنگ تیره نقاشی کنید. رنگ تیره باعث می شود فضا کمی کوچک تر به نظر برسد.

مجموعه
طراحی داخلی
گردآورنده
بوم آبی - نسیم
تاریخ
۱۳۹۰/۱۰/۱۲
 
 
 

وبلاگ های مربوط