طراحی های مختلف آشپزخانه

آشپزخانه از مهم ترين بخش های خانه و رفت و آمد در آن زياد است. تقريبا همه کارهای خانه در آشپزخانه انجام می شود و اعضای خانواده بیشتر زمان خود را در آن سپری می کنند. بنابراین توجه به دكوراسيون آن از اهميت بسیاری برخوردار است و باید به زیباترین شکل ممکن طراحی شود. به طور مثال، تغییر کابینت ها می تواند تغییر و تحول چشم گيري در فضاي آشپزخانه ايجاد كند. زيرا بيشترين فضای آشپزخانه را كابينت ها تشکیل داده اند. برای این منظور لازم نیست كابينت ها را به طور کامل تعویض کنید. می توانید از برچسب های روكش كابينت كه در طرح ها و رنگ هاي متنوعي در بازار وجود دارند، استفاده كنيد. کابینت های چوبی را نیز می توان با يك رنگ آميزي ساده و استفاده از جلا دهنده، نو و زیبا جلوه داد. کانتر آشپزخانه،  كاشی های كف و ديوار آشپزخانه نیز می توانند جلوه آشپزخانه را تغيير دهند.

آشپزخانه مدرن

اصول طراحی و چیدمان مدرن برای آشپزخانه، سادگی و فضای زیاد است. کابینت ها در این نوع دکوراسیون بسیار ساده اما بسیار شیک هستند. در این طراحی اثری از زرق و برق ها و دکورهای بسیار شلوغ قدیمی نمی بینید. کابینت هایی که در این نوع دکوراسیون استفاده می شوند، معمولا از لامینیت، روکش های چوبی، ام دی اف ساخته می شوند.

شیشه و نورپردازی نیز در دکوراسیون مدرن آشپزخانه نقش بسیار مهم و اساسی ایفا می کنند.

آشپزخانه روستایی

در دکوراسیون آشپزخانه به سبک روستایی و ساده، رنگ های پررنگ نقش مهمی ایفا می کنند. ترکیب رنگ های غنی به همراه تعدادی صندلی از مشخصه های آشپزخانه های روستایی است. در این طراحی اصولا از میز و صندلی های متعدد برای همه اعضای خانواده استفاده می شود. نقاشی سقف و دیوارها از یکدیگر مجزا هستند. هر کدام طرح و شکل خود را دارند. در این نوع طراحی، از ترکیب رنگ های غنی و گرم و خاکستری و بی روح در کنار هم استفاده می شود. این ترکیبات و تاحدی شلوغی کاملا حس روستایی بودن طراحی را نشان می دهد. در این آشپزخانه، فضای اضافه ای در کابینت ها برای استفاده به عنوان میز وجود ندارد.

آشپزخانه قدیمی

یکی دیگر از انواع طراحی های آشپزخانه، مدل های قدیمی است. البته این سبک آشپزخانه مربوط به دکوراسیون آشپزخانه های اروپای قدیم است. در این نوع دکوراسیون از چوب های بلوط و گیلاس برای ساختن فضای داخلی آشپزخانه استفاده می شود. در این روش، آشپزخانه به شیوه ای طراحی می شود که تاریخ قدیم اروپا را یادآور می شود. در نوع این دکوراسیون، آشپزخانه به طور کامل مبله می شود و همه وسایل به گونه ای چیده می شوند که همچون یک عتیقه فروشی به نظر می رسد. در دکوراسیون اروپای قدیمی، درب ها نیز طراحی ویژه ای دارند.

آشپزخانه سنتی

برای آن دسته از افرادی که به طراحی ها و چیدمانهای سنتی علاقه دارند باید بگوییم یکی از انواع دکوراسیون های آشپزخانه، سبک سنتی است. این طراحی به قرن های 18 و 19میلادی در اروپا و آمریکا تعلق دارد. اصلی ترین نکته این طراحی تقارن و ترکیب مناسب اشکال و رنگ ها با یکدیگر است. طرح ها و رنگ ها در حینی که با هم تناسب دارند، می توانند کاملا از هم مجزا نیز باشند. در ساخت این آشپزخانه ها از چوب های ماهون یا گیلاس لکه دار در قسمت های مختلف استفاده می شود. از دیگر چوب ها نیز برای ساخت لبه های پنجره ها و درب ها استفاده می شود. در کل، در  آشپزخانه های کلاسیک و سنتی، چوب و طراحی های چوبی حرف اول را می زنند.

سبک میانه آشپزخانه

سبک میانه آشپزخانه از جمله سبک های پرکاربرد در سراسر جهان است. در این نوع دکوراسیون، بیش از همه قفسه ها و کابینت های بلند خودنمایی می کنند. بیشتر آنها نیز از جنس چوب ساخته و تهیه می شوند. این سبک شکل منسجم و واحدی ندارد. بیشتر درهم و برهم است. این سبک چیزی میان دو سبک مدرن و کلاسیک قرار دارد و از هر یک از آنها طرحی را در خود دارد.

دکوراسیون سبک میانه آشپزخانه که نوعی طراحی بین مدل های مدرن و سنتی است، محیطی گرم و دلنشین را برای افراد خانواده ایجاد می کند. در این دکوراسیون تقریبا همه چیز وجود دارد. می توانیم از لوازم تزئینی برای روی کانترها استفاده کنید یا می توانید یا ساده ترین وسایل، محیطی ساده اما شیک بسازید.

مجموعه
طراحی داخلی
گردآورنده
بوم آبی - کسری
تاریخ
۱۳۹۰/۱۰/۱۲
 
 
 

وبلاگ های مربوط